Bitwa pod Grunwaldem 1410

    
INNE Fotoreportaże

W 2010 roku przypada 600-lecie bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku


600-lecie bitwy
pod Grunwaldem


Grunwald 2010

Bitwa pod Grunwaldem

Grunwald Przed bitwą Grunwald
Przed bitwą


- Grunwald
Pierwsze starcie


- Grunwald
Jagiełło w niebezpieczeństwie


- Grunwald
Mistrz pruski Ulryk padł


- Grunwald
Nie tylko bitwaBaterie
Akumulatory
do aparatów
cyfrowych, kamer
i notebook-ówStrony internetowe
Witryny CMS dla firm


Władze województwa warmińsko-mazurskiego otrzymały propozycją Kancelarii Prezydenta RP i Lecha Kaczyńskiego, by inscenizację historycznej bitwy odegrać dwa razy.
Pierwszy raz dla międzynarodowej śmietanki gości prezydenta Kaczyńskiego, zaproszonych na pola Grunwaldu dokładnie w dniu rocznicy 15 lipca.
Drugi raz - dla wszystkich - tradycyjnie w pierwszy weekend po dniu rocznicy bitwy.

Zatem 15 lipca odbędą się państwowe, główne uroczystości rocznicowe z zaproszonymi na tę okazję przedstawicielami państw Europy środkowo-wschodniej.
Na ten dzień zaplanowano serię przemówień, m.in. prezydentów Polski i Litwy oraz minimalistyczną wersję bitwy.

"Dni Grunwaldu 2010" 15-18 lipca 2010 na Polach Grunwaldu.
"Bitwa Grunwaldzka" - 17 lipca godz. 14:00.

1410-210 * 600 lecie bitwy pod Grunwaldem

15 lipca 2010 roku przypada 600 lecie bitwy pod Grunwaldem 1410 - 2010


Grunwald - Parking płatny (ceny w sezonie):
•Samochody osobowe - 5zł
•Mikrobusy - 10zł
•Autobusy - 20zł

W czasie „Dni Grunwaldu” ceny za parking są inne, ustalone przez organizatorów.
Grunwald Grunwald
Grunwald Grunwald
Grunwald Grunwald
2009 - Grunwald - 600 lecie - 1410 - 2010
600 śląskich Motocyklistów Na 600 Lecie Bitwy Pod Grunwaldem.
Jestem pod wrażeniem organizacji akcji "Śląscy Motocykliści Dawcami Radości i Miłości", więc na gorąco rzucam propozycję w sprawie wspólnego wyjazdu lub pobytu śląskich motocyklistów na obchodach 600 lecia zwycięstwa pod Grunwaldem. Rekonstrukcja bitwy będzie 17.07.2010 roku. Można by wyjechać 13/14 lipca, aby 15-go świętować okrągłą rocznicę, 17-go zobaczyć bitwę, a wracać w niedzielę.
Na pewno będzie tam sporo narodu, ale myślę, że dla nas "współczesnych rycerzy szos" także znajdzie się tam miejsce. Może z tymi 600 motocyklistami przesadziłem dyćko, jednak latem i przy takiej okazji, może znajdzie się tylu lub prawie tylu chętnych, by zobaczyć, jak to "dawniej bywało".
http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?showtopic=35151
Województwo świętokrzyskie włączy się w obchody 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem
Przed wyprawą na Grunwald, Władysław Jagiełło udał się z pielgrzymką na Święty Krzyż,. Wiadomo, że król kilkakrotnie przebywał w świętokrzyskim sanktuarium, które w tamtych czasach było miejscem licznych pielgrzymek, porównywalnym do dzisiejszej Jasnej Góry.


Konkurs "Z Wawelu pod Grunwald – na 600-lecie bitwy"
Właśnie ruszył ogólnopolski konkurs na komiks inspirowany wydarzeniami grunwaldzkimi "Z Wawelu pod Grunwald - na 600-lecie bitwy", pod patronatem wydawnictwa EGMONT POLSKA. Konkurs to jeden z projektów Zamku Królewskiego na Wawelu, proponowany w ramach obchodów 600-letniej rocznicy bitwy pod Grunwaldem.
http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id=4&no_cache=1&tx_ttnews%5Bkeyword%5D=konkurs&tx_ttnews%5Btt_news%5D=1765&tx_ttnews%5BbackPid%5D=100&cHash=6534a1ae68
Informacja o inicjatywach związanych z obchodami przez PTTK 600 - lecia bitwy pod Grunwaldem

1. Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK ustanowił Odznakę Grunwaldzką (regulamin w druku).
2. Oddział Wojskowy PTTK w Chełmie ustanowił Ogólnopolską Odznakę Krajoznawcza PTTK „Poznaj Szlak Grunwaldzki”
3. Stołeczny Oddział Wojskowy PTTK im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie ustanowił Odznakę Jubileuszową „Sześćsetlecie bitwy pod Grunwaldem.
4. Komisja ds. Współpracy z Wojskiem Polskim w porozumieniu z oddziałami wojskowymi PTTK dokona nowelizacji regulaminu Odznaki „Szlakami Chwały Oręża Polskiego”, z uwzględnieniem akcentów związanych z 600 - leciem Bitwy Grunwaldzkiej.
5. Znaczącym akcentem związanym z rocznicą będzie Inauguracja Jubileuszowego 50 Rajdu Młodzieży Palmiry na Polach Grunwaldu w dniu 15 lipca w czasie Zlotu Harcerskiego, gdzie nastąpi uroczyste pobranie ziemi z Pół Grunwaldzkich (zakończenie Rajdu tradycyjnie - w październiku, w Palmirach)
6. Oddział PTTK w Pionkach będzie w maju 2010 r. organizatorem Sejmiku przed VI Kongresem Krajoznawstwa Polskiego zatytułowanym: „Władysław Jagiełło jako postać związana z Puszczą Kozienicką i jej wpływ na ruch turystyczny w regionie”
7. Klub Pol - Survival PTTK, Oddziału PTTK im. M. Rachwała w Rzeszowie organizuje w maju 2010 r. w związku z rocznicą 600-lecia Bitwy Grunwaldzkiej imprezę .„Kajakiem Rzeszów - Bałtyk”
8. Tegoroczny XXXII Ogólnopolski Rejs Żeglarski PTTK i Wojska Polskiego „Grunwald 2010” (Bydgoszcz - Ostróda) kończyć się będzie udziałem jego uczestników w uroczystościach 15 lipca na Polach Grunwaldzkich.
http://www.pttk.pl/zycie/grunwald/grunwald_inicjatywy_2010.pdf
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił 2010 rokiem obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem w województwie łódzkim. W tym roku zostanie zorganizowanych wiele imprez upamiętniających przemarsz przez nasz region wojsk króla Władysława Jagiełły pod Grunwald oraz udział w walkach polsko-krzyżackich mieszkańców ziem, współtworzących obecnie województwo łódzkie.
KONKURS NA LOGO "BITWY POD GRUNWALD"
Otwarty konkurs graficzny na logo obchodów 600-lecia Bitwy Pod Grunwaldem.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.
http://kultura.warmia.mazury.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=251&Itemid=49
Konkurs trwa do 31.05.2009 r.INNE Fotoreportaże


                                    INNE

Napisz do nas                  Cofnij do strony głównej                  Cofnij do góry                  Copyright © AD1410 by Ave-r